נהיינו אוהבים- קדושים מעונים, או שזה רק אני? | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » דייטינג ומערכות יחסים

נהיינו אוהבים- קדושים מעונים, או שזה רק אני?

פורסם ביום 07.02.2009 בשעה 23:13 מאת מקס (ישראלי) פריידין 4 תגובות

"הטיפשים מסתכלים על החיים הטרגדיה, החכמים- כקומדיה"

כמו כל הפילוסופים בגרוש של ימינו, אין לי מושג מי אמר את זה ואני עצלן מכדי לחפש. אין ספק שזה היה איזה סופר או פילוסוף דגול שכיום כבר אף אחד לא זוכר - אולי דוסטוייבקי או ניטשה.

הנקודה היא, שמשום מה בזמן האחרון אני פוגש יותר ויותר צעירים וצעירות "נפגעי אהבה", מסתובבים כזומבים שבורי לב בסמטאות תל אביב האפלות, מאוכזבים עד עמקי נפשם מהמין השני, מוותרים על האהבה לנצח, "ליבי קשה כאבן, הו האנושות". אני פוגש ילדות בנות 22 שהתאכזבו מהקשר הרציני העשירי שלהם, אני מדבר עם גברים רגישים וחמודים שרוצים לוותר על נשים, אני פוגש שלל יצורים טראגיים, פאנטומים של האופרה וגיבנים מנוטרדם, שפשוט לא מבינים למה זה לא הולך להם. וכולם סובלים, מתענים, מקנאים, בטוחים שהם מקוללים.

התמונה באדיבות mindspigot2

גם עבדכם נפגע לא אחת ולא שתיים, חווה אהבות נכזבות ארוכות טווח, ניסה להפוך ידידה למאהבת ומאהבת לידידה, חטף התקפי קנאה יוקדת ואהבה יוקדת אף יותר, והיה בטוח שמשחק האהבה הזה הוא הדבר הרציני והכואב ביותר בעולם. גם אני התעניתי, הסתכלתי במראה וראיתי קדוש מעונה- רומאו בכייני- סובל סדרתי.

ואז, יום אחד, חוויתי הארה: אנחנו פשוט אוהבים לסבול!

אנחנו אוהבים להסתכל על עצמנו כקדושים מעונים, אנחנו אוהבים את הסבל הרומנטי הזה כי זה מה שלמדנו כל החיים- הרי אהבה זה כואב וקנאה זה שורף ורק אהבה לא ממושמשת יכולה להיות רומנטית. מגיל אפס למדנו שאהבה זה עונג מהול בסבל, שיחסים ללא קשיים ומהמורות לא שווים כלום, שאהבה חייבת לשרוף, לבתר, לטרוף, להעיק, שאהבה זה דמעות שמחה ודמעות עצב, דמעות קנאה ודמעות כעס, ואנחנו רוצים את זה! אנחנו רוצים לאהוב כמו בסרטים, אנחנו רוצים להיות רומאו, להתבונן בעולם מתוך הכוך האפל של המאהב המעונה ולבכות על מר גורלנו. הרי זה כל כך מיוחד, כל כך שונה, אנושי, סבל נעלה, עמוק. מי רוצה אהבה פשוטה, כשהכול הולך וזורם?

מאז קשה לי לרחם על אוהבים מעונים. הרי בואו נודה בזה- לא עברנו מלחמת עולם, והדור שלנו כבר לא מכיר את יום כיפור או מלחמת השחרור, בצבא רובנו היינו פקידונים ופקידונות, ובטיול המטורף שלנו מקסימום עשינו באנג'י, אנחנו פקידים במשרדים ואנשי מכירות בטלפונים, נוהגים במכוניות מתפרקות ומנסים לצאת מהבית ולהתחיל את החיים הממוצעים שלנו. איפה הדרמה? איפה החיים הצעירים המבלבלים? איפה האהבה הגדולה? איפה הזיכרונות שנתרפק עליהם לעת זקנה??

אה! הנה הם- האהבה המעונה, התחושה החזקה ביותר שחווינו אי פעם, בלא פרספקטיבה אחרת. הנה ההיזמדנות שלנו לסבול, לחות כאב יפה שעובר מהר, לגרום לאהבה להרים אותנו לאן שאנחנו שייכים כדי ליפול ולצרוח Love Stinks! בעודנו שותים טקילה כדי לשכוח, ממש כמו המינגויי ובוקבוסקי. הנה הדרמה, הנה המשמעות, הנה הסבל שלנו- אנחנו צעירים, מעונים, ליבנו מתקשח והכאב מתעצם, ולא היינו משנים דבר.

אבל בסופו של יום, אנחנו לא יותר מאשר ילדים שחיים בסרט, הלא כן?

4 תגובות »

 • לירז כותב :

  אני ממש מצליחה להבין את זה… בחורות שמחפשות מאנייקים גברים שמחפשים ביצ'יות למה??? אולי די!
  לא בא לך פעם אחת בחיים להכיר גבר בלי כל המשחקים האלה??? שמישהו יתייחס אלייך כמו שמגיע לך - ואני לא מבשקת יותר מדי.. לא אמרתי לפתוח לי את הדלת של האוטו או להזיז לי את הכסא ליד השולחן כשאני רוצה להתיישב אני מדברת על דברים הרבה יותר פשוטים מזה כמו לשאול מה שלומי ואחר כך גם להקשיב לתשובה, לנסות לצאת איתי לאיזה מקום לפני שאתה מציע דייטים חולפיים חלופיים כגון - בואי נראה סרט אצלי.. די נו מה אני בת 6?!אולי תעלי לשמוע אצלי תקליטים אולי אני אכנס לקפה.. או שתגיד שאתה מנסה להכנס לי לתחתונים או שיוצאים.
  כשאנחנו בדייט להשתדל להסתכל עליי ולא על כל כוסית (או סתם ציצים ) שעוברת ברדיוס 5 ק"מ מאיתנו ואולי כבר מישהו יכול לגלות שיש לי עיניים כחולות לפני הפגישה ה15 שלנו?!?!
  די נשבר לי הזין כבר מכל המשחקים לא רוצה לחכות 3 ימים עד שתתקשר ולחשב כל סמס שאני שולחת אם אני רוצה אותך ואתה רוצה אותי אז מה הבעייה פה?? להמ אני צריכה לצאת עם חננה משעמם שבחיים לא היתה לו חברה כדי לקבל מישהו נחמד?!?!

  [תגובה לתגובה]

 • מקס ישראלי פריידין כותב :

  זה בדיקו הקטע- אנחנו מרגישים תחושות נחיתות כי לא עברנו שום דבר,
  אז אנחנו הורסים כל קשר שאנחנו נכנסים אליו כדי להרגיש משהו,
  כדי להיות מאהבים מעונים כמו ברומנים המלוקקים האלה,
  אחרת איפה האהבה הצעירה המטורפת?

  תשאלי את עצמך- את באמת רוצה לשוט על מי מנוחות?
  באמת רוצה קשר שיצליח מההתחלה, באמת רוצה מישהו נחמד שלא ישחק משחקים?
  חומר חתונה מובהק? חביב וחמוד?
  לדעתי אף אחד מאיתנו לא היה רוצה קשר כזה, למרות שאנחנו חוזרים שוב ושוב על המנטרה המאוסה של "לא רוצה משחקים".

  בלי משחקים- מה נשאר? העולם המונוטוני של ההורים שלנו?

  לא תודה :)

  [תגובה לתגובה]

 • יפעה כותב :

  צודק לגמרי פשוט חיים בסרט

  [תגובה לתגובה]

  סוניה Reply:

  @יפעה, מסתכל על ההורים שלו וחושב שהוא יודע מה הם הרגישו או עשו לפני שעשושעשו אותו ילד משחקים משחקים בגן ילדים המשחקים והזילזול לא ישי יביאו לך זוגיות בריאה שכדאי להמשיך ולהשקיע בה

  [תגובה לתגובה]

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.