הפחד מהכן חזק מהפחד מהלא | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » דייטינג ומערכות יחסים, כותרת ראשית

הפחד מהכן חזק מהפחד מהלא

פורסם ביום 09.03.2009 בשעה 10:53 מאת מקס (ישראלי) פריידין תגובה אחת

סקס בדייט ראשון

תופתעו, הפחד מ"כן" חזק יותר מפחד מדחייה!

הרבה גברים חסרי ביטחון יודו שהפחד לגשת לאישה הוא חסר כל היגיון. "מה כבר יכול לקרות?!" יצחקו אותם גברים, בעודם מתרעמים על חוסר הנינוחות שלהם, מתעמתים עם החשש שלא נותן להם לעשות את הדבר הבסיסי ביותר בין בני אדם- לתקשר. ולעשות סקס. אבל בעיקר לתקשר.

התמונה באדיבות persisting star

הרבה מאוד כתבו על הפחד מה"לא", בהכרויות עם נשים, ואני לא יוצא מן הכלל. כתבתי זה מכבר שגברים שלא ניגשים מענישים את עצמם, שכן הם מדמיינים דחייה מכל בחורה שהם רואים, כך שחוסר הביטחון נבנה כמו כדור שלג, גדל למימדים עצומים, עומד כחומה בלתי עבירה בינם לבין כל זרה חמודה הנקרית בדרכם. אך יש פחד נוסף, פחות טריוויאלי אך מעיק באותה המידה: הפחד מ"כן".

מחפשים אישורים לחוסר ביטחון

גברים חסרי ביטחון מחפשים כל הזמן את האישור לכך שהם לא מספיק טובים. הם משכנעים את עצמם שהם לא מספיק זורמים או מצחיקים, חסרי ביטחון מדי ומגמגמים, הם מדמיינים דחייה ומקבלים אותה כל העת, בין אם הם ניגשים ובין אם לא. אבל נקודה שרבים מתעלמים מהם, הוא הפחד הנסתר מה"כן". הרי בשביל אדם המחפש אישור תמידי לכך שהוא אינו מספיק טוב, ה"כן" משמעותו מבחן נוסף, קשה יותר, פחות אשלייתי. התחושה אחרי ה"לא" היא תחושה של התעלות, תחושה שאנחנו "בתוך המשחק", ותמיד אפשר להגיד שאם היא דחתה אותי על הסף, אז היא לא שווה את המאמץ. "הפסד שלה" נגיד בנון-שלנטיות ונשתה את הבירה שלנו עם חיוך של מנצחים.

אבל מה אם היא אומרת "כן"?

אז צריך להתקשר אליה (מה לעזאזל אני אומר?) וצריך לקבוע דייט, ולאסוף אותה, צריך לשבת מולה, מול החיוך הקורן ותשומת הלב המופנית אלינו, בוחנת אותנו, שומעת כל מילה שיוצאת מפינו המגמגם. אם היא תדחה אותי לאחר הדייט הראשון, או חלילה השני, אזי זהו האישור האמיתי לכך שאני לא מספיק טוב בשבילה, לא מספיק טוב בכלליות. זהו אישור נוקב יותר, כואב יותר, כמו חותמת כבדה של חוסר קומפטנטיות. זאת לא דחייה רגעית בתוך בר אפוף עשן, אלא דחייה לאחר הכרות עמוקה יותר, המעידה על כך שאני באמת לא מספיק טוב. זוהי דחייה כואבת פי אלף, על כן מפחידה הרבה יותר.

העולם המוזר של ההכרויות בין גברים לנשים

אם כן, זהו הפחד מה"כן", הפחד מהאישור הסופי לחוסר הביטחון שלנו, ותופתעו לדעת כמה גברים סובלים מהפחד הזה, במודע או לא במודע. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם בבר, והבחורה החמודה מחייכת אליכם. מה אתם מדמיינים? על מה אתם חושבים? האם אתם פוחדים שהיא תדחה אתכם? או שמא אתם מקווים שתגיד לכם "לא", כדי שתרגישו טוב עם כך שלפחות ניסיתם?

בעולם המוזר שלנו, דחייה מדומיינת היא כואבת, דחייה אמיתית גורמת לאופוריה, וחוסר דחייה גורמת לחרדה.
מישהו צריך כבר להוריד עלינו פצצת אטום ולגמור עניין, לא?

תגובה אחת »

  • בוריס רגר כותב :

    מסכים איתך אכן כל החיים אני רואה סוג כזה של פחד מדחייה וזה בהחלט מונע הזדמנויות. אגב יש בהחלט סיכוי שהתאוריה שנשים יפות נשארות לבד כי פשוט גברים בטוחים שאין להם סיכוי מולן .

    [תגובה לתגובה]

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.