פחד גישה 1: גבר חסר ביטחון נדחה לפני שהוא ניגש | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » פיתוי וטיפים לשיפור אישי

פחד גישה 1: גבר חסר ביטחון נדחה לפני שהוא ניגש

פורסם ביום 07.02.2009 בשעה 23:32 מאת מקס (ישראלי) פריידין תגובה אחת

"אבל מה אני עושה לא בסדר?" התרעמתי בפני חברי הטוב, מה"טבעיים" האלה שאינם חוששים לגשת לכל בחורה בכל מקום, שנשים נופלות לרגליו והוא מעולם לא נאלץ להתפשר. באותה תקופה של בדידות ילדותית, עוד חשבתי שפשוט אין לי את זה, שאני פחדן מדי, מחוסר ביטחון עצמי, מחוסר כישרון. "יום אחד האישה הנכונה עוד תתאהב בביישנות שלי"- אמרתי לעצמי, והמשכתי לשבת ולהסתכל בעיני איילה מבוהלות בבחורה החמודה ששתתה קוקטייל בקצה הבר.
7 מטרים הפרידו בייננו, 7 מטרים של חששות, של פחדים, של "אני לא רוצה להפריע לה!", של "אני לא מספיק טוב", "אני לא יודע מה להגיד", של "אני אשעמם אותה, אהרוס לה את הערב, אשלח אותה הביתה בצרחות אימה, אגרום לחמולה שלה לנקום את דמה".
מוזר הפחד הזה, לא? כל גבר ביישן מכיר אותו, מרגיש אותו, אבל הרי קוגנטיבית- תפיסתית- אנחנו יודעים שאין ממה לפחד. כולה בחורה זרה, ואולי לא תיפגשו עוד לעולם, כולה רגע בחייך של ניסיון למגע ונסיגה. הרי אף אחד לא ירצח אותך, הבאר לא יעשה לך לינצ', וגם הצפונית התל-אביבית האכזרית הוא לא יותר ממיתוס- אף פעם לא נדחיתי באכזריות וחוצפה.
בנות חמודות וידידות מחויכות יסבירו לכם שאתם פשוט צריכים להיות "אתם" :) , והרי אתם כל כך חמודים ונחמדים ומצחיקים, ורק אם תצליחו להתנהג טבעי- אין זו אגדה. הרי אכן, "למה אתם מפחדים מאיתנו?" כולה נשים, מה הקטע. האם ה"לא" שתקבלו זה סוף העולם?!

לקבל "לא" מבחורה זה לא סוף העולם. אבל זאת לא הבעיה

"לא, זה לא סוף העולם" עונה הגבר ומתחפר פנימה, מנסה להבין מה לעזאזל הבעיה שלו.
גבר חסר ביטחון יסביר לכם שהוא מרגיש את האכזבה מהדחייה לפני שהוא בכלל ניגש. הוא מסתכל על הבחורה החמודה ומיד מנמיך את עצמו מתחת ל"ליגה שלה", מיד קובע שהוא הולך להפריע לשיחה הקולחת שלה ושל חברתה. בעיני רוחו היא כבר דוחה אותו, הוא רואה את באי הפאב מתבוננים בכישלונו בסקרנות, צוחקים כל הגמלוניות שלו, על הגמגום, על החיוכים המבוישים.

גבר חסר ביטחון נדחה לפני שהוא ניגש

וזה חוזר על עצמו עשרות פעמים בערב. הוא מרגיש את הדחייה שוב ושוב, כל פעם שהוא מסתכל על מישהי רוקדת, כל פעם שהוא רואה בחורה יושבת לבד, כל פעם שמבטים נפגשים אך השפתיים לא מחייכות. הוא נדחה כשהוא חולף על פניה בדרך לשירותים, נדחה כשמישהו אחר- חתיך יותר, בטוח יותר, גברי יותר- ניגש אליה במקומו, הוא נדחה כשהיא יוצאת מהבר, נדחה כשהיא לא זורקת לו מבט. זהו כדור שלג מתעצם של דחייה אחר דחייה אחר דחייה, כואבת, שורפת, פוגעת בביטחון העצמי. העובדה שלבסוף אותו גבר לא ניגש מלכתחילה, אינה אומרת שהוא לא נדחה. הדחייה שלו פשוט שקטה יותר, פנימית יותר, ורק הוא חווה אותה.

זהו ה"עונש" האמיתי של חוסר הביטחון, ובו טמון פחד הגישה. זהו העונש של הדמיון, ובו טמון הפחד מהניסיון. הרי מי רוצה להפוך את חלום הבלהות שלו לאמיתי?

גברים חסרי ביטחון דוחים את עצמם.
"אבל יש דרך להתנגד לזה" אומר חברי.

תגובה אחת »

  • הפחד מהכן חזק מהפחד מהלא | בלוג אהבה Looky כותב :

    [...] מספיק זורמים או מצחיקים, חסרי ביטחון מדי ומגמגמים, הם מדמיינים דחייה ומקבלים אותה כל העת, בין אם הם ניגשים ובין אם לא. אבל נקודה שרבים מתעלמים [...]

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.