ייעוץ זוגי ככלי למניעת פרידה או גירושים | לוקי | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » דייטינג ומערכות יחסים

ייעוץ זוגי ככלי למניעת פרידה או גירושים

פורסם ביום 28.02.2019 בשעה 13:57 מאת צוות האתר אין תגובות

חווים קשיים בזוגיות, ושוקלים להיפרד או להתגרש? רגע לפני שאתם עושים מעשה ומפרקים את החבילה, אנו ממליצים לכם לתת לאהבה, לזוגיות ולמערכת היחסים שלכם עוד סיכוי, ולשקול פנייה לייעוץ זוגי.

לפתור את הבעיה במקום לברוח ממנה

מערכת יחסים זוגית מאפשרת לכל אחד מבני הזוג להתמודד עם השדים, הדפוסים והפחדים העמוקים ביותר שפועלים בנפשו ומפעילים אותו. כאשר ההתאהבות וההתלהבות הראשונית נרגעות, מתחילה העבודה האמיתית של כל אחד מבני הזוג. עם השנים, בייחוד כאשר נוספים למערכת ילדים, החיים תובעים את שלהם, והחיים המשותפים נראים כמו שורה ארוכה ובלתי נגמרת של מטלות. בדיוק בשלב הזה, שיתוף פעולה, הקשבה אחד לשני, ותמיכה זה בזו יכולים להעצים, לפתח ולקדם כל אחד מבני הזוג. האירוניה היא שבדיוק בשלב הזה, זוגות רבים נשברים, נכנעים לדפוסים מעכבים ולרגשות שליליים, ומחליטים להיפרד. טיפול זוגי מאפשר לכם להתמודד עם הקשיים שעולים, להתפתח ולאמץ דרכי תקשורת ודפוסי פעולה מחזקים ומעצימים.

לטפח את הזוגיות

נסו לחשוב על הזוגיות כעל עוד ילד שלכם שזקוק לטיפוח והקשבה. כל קושי שעולה ביניכם הוא צורך של אחד מכם באהבה ותמיכה, וטומן בחובו אפשרות לצמיחה. התמודדות משותפת עם הקושי היא חוויה מקרבת, תומכת , מחזקת ומעצימה, שכל עוד לא נשרפו כל הגשרים, תוכלו להפיק ממנה טובה רבה. ייעוץ זוגי יעניק לכם כלים להקשיב ולהכיר אחד בצרכיו של האחר, לחזק זה את זו, לתמוך בבן זוגכם בתהליכים שהוא עובר, ולדעת כיצד לבקש את התמיכה לה אתם זקוקים. אם החלטתם לקשור את חייכם יחדיו, היו לכם סיבות טובות לעשות זאת, וטיפול זוגי יזכיר לכם אותן, ויאפשר לכם להשיב לחיים את האהבה והתשוקה שגוועו בשגרת היום יום.

להיפרד בטוב - ללמוד את הלקח

גם אם בעקבות טיפול זוגי תגיעו למסקנה שהאפשרות הטובה ביותר עבור שניכם היא להיפרד, הרי שייעוץ זוגי יעזור לכם להיפרד ברוח טובה, ללא מאבקי כוח, וללא קרבות משפטיים שיעלו לכם הון תועפות ויעכירו את האווירה ביניכם. הדבר חשוב עבור כל זוג, ובייחוד כאשר מדובר בזוג עם ילדים, שכן גם אם תחליטו להתגרש, הילדים המשותפים יצריכו מכם לקיים קשר עם בן הזוג עוד שנים ארוכות. בנוסף לכך במהלך הטיפול תוכלו להבין אילו דפוסים ועמדות מונעים מכם זוגיות מוצלחת, וכך תוכלו להפיק את הלקח וליישם את התובנות שעלו בטיפול במערכות היחסים הזוגיות הבאות שלכם.

לא לפחד להשתנות

אם אתם חווים קשיים במערכת היחסים הזוגית שלכם, זה אומר שיש משהו שעליכם לשנות. ייעוץ זוגי מאפשר לכם להכות בברזל בעודו חם, להבין בעזרת בני הזוג שלכם מה אתם יכולים לשנות, כיצד להיות קשובים לצרכיו של בן הזוג, כיצד לבטא את הצרכים שלכם בצורה ישירה וברורה, וכיצד לקיים תקשורת מקרבת ומחזקת זה עם זו. הבחירה בידכם – האם לברוח מן הקושי ולהיפרד, או להתמודד איתו ולפנות לייעוץ זוגי.

הרשם לפיד RSS שלנו | השאר תגובה

התגיות של הפוסט:

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.