גברים מישראל, נשים מארה”ב | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » דייטינג ומערכות יחסים, הכרויות באינטרנט, כללי

גברים מישראל, נשים מארה"ב

פורסם ביום 12.04.2017 בשעה 9:37 מאת צוות האתר אין תגובות

בעידן הגלובלי שהפך את העולם לזירה חסרת גבולות המאפשרת מפגש תרבויות ויצירת קשרים בינאישיים עם אנשים החיים מעבר לים נולדו הרבה מאד סיפורי אהבה שנראים כלקוחים הישר מספרי האגדות. אולם, אחרי כל הרומנטיקה ופרפורי הלבבות, המציאות אט אט קונה לה אחיזה בחיי היום יום של בני הזוג. אזרח יהודי ישראלי המקיים קשר זוגי עם מי שאיננו יהודי עלול להיתקל בלא מעט קשיים במסגרת הניסיון לקיים קשר זוגי – אתגר שהופך מורכב יותר כשהמשפחה מתרחבת ובני הזוג מביאים ילדים משותפים.

 

אהבה ללא גבולות

 

בני זוג ממדינות שונות המקיימים קשר טרנס אטלנטי נתקלים בלא מעט קשיים מעצם טיבו של הקשר: ההבדלים בין התרבויות, שאלות הקשורות בדת ובמסורת וקושי להכריע בדבר המדינה בה יחיו בני הזוג ויביאו ילדים הם רק חלק מהאתגרים שמזמן הקשר המורכב. בנוסף לקשיים הללו, המשותפים לכל זוג "מעורב", ישנם קשיים ייחודיים העומדים בפני בני זוג שאחד מהם יהודי אזרח ישראל והשני איננו.

 

קשיים ייחודיים לזוגות "מעורבים" בישראל

 

כשישנו קשר זוגי של אזרח ישראלי יהודי עם אזרחית ארה"ב, נוסף על הקשיים הנובעים מהפערים התרבותיים ועל הקשיים הטכניים בשל המרחק הגדול בין מדינותיהם, מתמודדים בני הזוג עם אתגרים נוספים. ראשית, כאשר האישה איננה יהודייה עשויה להישמע ביקורת מהמשפחה ומהחברה על כך. קושי משמעותי נוסף שצף במצב כזה הוא קושי משפטי הנוגע לאפשרות של בת הזוג לחיות בישראל ולקבל מעמד חוקי. אם בני הזוג יחליטו להתגורר בארה"ב יהיה להם קל יותר.

 

לחיות שם או פה?

 

אם בני הזוג מחליטים לחיות בארה"ב ובת הזוג היא אזרחית אמריקאית, יוכל בן הזוג הישראלי להסדיר את מעמדו שם בזכות נישואיו לאזרחית אמריקאית. לשם כך עליהם לנקוט הליך של הוצאת ויזת נישואין לארה"ב עבור בן הזוג הישראלי הכולל שלושה שלבים ואורך לרוב כשנה.

 

ומה אם בני הזוג יעדיפו לגור יחד בישראל?

 

במקרה כזה העניינים מסתבכים: אם בת הזוג איננה יהודייה, תהליך הסדרת מעמדה בישראל יהיה מורכב, ארוך מאד (קרוב לחמש שנים) וידרוש הרבה מאד ריצות והשקעת משאבים ואנרגיה מצד בני הזוג. במסגרת התהליך יש להגיש בקשה להסדרת מעמד בת הזוג של אזרח ישראלי למשרד הפנים ובמסגרת בחינתה, שאורכת זמן רב ובעלת שלבים מגוונים, ייבחנו הקשר הזוגי וכוונותיהם של בני הזוג. למשרד הפנים חופש גדול בהפעלת שיקול דעת בעניין ההכרעה בבקשה.

 

טיפים ואזהרות

 

  • בני זוג המגישים בקשה להסדרת מעמד בת הזוג של אזרח ישראלי צריכים להתאזר בסבלנות ולהתכונן למאבק לא פשוט.
  • חשוב מאד להסתייע בעורך דין מומחה להגירה שיגדיל את סיכויי קבלת הבקשה.
  • נישואים של בני הזוג יגדילו את סיכויי קבלת הבקשה.
  • טרם הנישואים יש להסדיר בחוזה משפטי – חוזה טרום נישואים – את כל העניינים "הבעייתיים" והמורכבים, כגון חינוך הילדים, חלוקת רכוש והסדרי משמורת במקרה של פרידה.

הרשם לפיד RSS שלנו | השאר תגובה

התגיות של הפוסט:

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.