איך יוגה תתרום לחיי האהבה שלכם | בלוג הכרויות ואהבה Looky
עמוד הבית » פיתוי וטיפים לשיפור אישי

איך יוגה תתרום לחיי האהבה שלכם

פורסם ביום 03.01.2017 בשעה 17:07 מאת צוות האתר אין תגובות

יוגה תורמת לחיי אהבההיוגה, אחת התורות העתיקות ביותר בעולם, נכנסה לתודעתנו לפני לא מעט שנים ורבים, נשים וגברים כאחד, מתרגלים אותה בכל יום כמעט. את היוגה אימצו המוני אנשים מדתות שונות והיא מציעה, כחלק מיתרונותיה הרבים, אורח חיים נכון ובריא הרבה יותר, כפי שהמתרגלים אותה מאמינים. ליוגה ישנם מספר זרמים, כשהנפוץ ביותר כיום בארץ מגיע מההאטה יוגה. זרם זה מתמקד באיזון הגוף והנפש, על ידי התחברות לחלקים העמוקים שבנו והבאתם לפני השטח, לידי ביטוי. ישנם זרמים ביוגה השמים דגש יותר על הפן הפיזי, הנחשב לדעתם לחשוב יותר מהפן הנפשי. זרמים אלה מקדשים את הגוף וכוללים תרגילים לחיזוק ולגמישות הגוף.

זרמים שונים ביוגה

היוגה יכולה לתרום למתרגלים אותה לא מעט, ולא רק בהיבט הפיזי. היא יכולה אפילו לתרום לחיי האהבה, לחיי הזוגיות של המתרגלים עצמם ולשפר אותם באופן משמעותי. טנטרה יוגה, אחד מזרמי היוגה המוכרים כיום, כוללת תרגילי נשימה ומדיטציות שונות. מדובר בתרגילים אקטיביים, השמים דגש רב מאד על מיניות האדם. הם כוללים תרגול של שליטה בגוף ובמאווים השונים והמרת האנרגיה המינית להתפתחות רוחנית.

טנטרה יוגה היא היוגה של האהבה. היא יכולה לשפר את הזוגיות ומתאימה לתרגול של שניים – של שני בני הזוג יחדיו. לזרם היוגה הזה ישנה היסטוריה ארוכת שנים, הכוללת טקסי פולחן יוצאי דופן. הטנטרה יוגה הגיעה לשיאה בהודו, בשנת 500 לספירה, ולאחר כמה מאות ירדה למחתרת. האופי המיני שלה עורר לא מעט שאלות בקרב הצופים מהצד ובעיקר גם לא מעט שערוריות. יחד עם זאת, מדובר בתרגילים בעלי אופי רוחני חזק מאד, המהווים חלק משיטה רוחנית עמוקה במיוחד.

הטנטרה יוגה משמשת כיום גם ככלי טיפולי זוגי. האפשרות לעדן, לשכלל וגם לעבד בצורה טובה יותר את הדחף המיני הטבעי, יכול להוביל את האדם למקום מבורך, מקום של גאולה רוחנית או נפשית. ההשתתפות בתרגולי טנטרה יוגה עוזרת למצות את מלוא הפוטנציאל, לשפר את הזוגיות וגם את אמנות תינוי האהבים. הדבר, כמובן, איננו בא זה על חשבונו של האחר ואיננו כולל סתירות כלשהן.

להתרגע ביחד

זרם נוסף ביוגה שגם הוא יכול לתרום לא מעט לאוהבים הוא השיבננדה יוגה. מדובר באימון יוגה עדין מאד, המתבססת על 12 תנוחות שונות. הוא כולל תרגילי נשימה, מדיטציה וגם שירה. יש בו דגש רב מאד על תהליך ההרפיה ומטרתו לעזור למתרגלים לאהוב, לתת, לשרת, להבין ולהיטהר. כל אלה יכולים לסייע בזוגיות ובהתנהלות מול האנשים שאוהבים. היכולת להבין אותם טוב יותר, ההזדמנות לשפר את יכולת הנתינה וגם הקבלה עוזרים לא מעט וכך גם הלמידה כיצד לאהוב. פעילות נוספת שיכולה לעורר הינה יוגה אוירית נמרצת בה מתרגלים תנוחות שונות באויר תוך שימוש בערסלים. אפשר להצטרף למפגשים קבוצתיים, המתרגלים את מסלולי היוגה השונים וליהנות "על הדרך" גם מזמן איכות עם בן או בת הזוג.

הרשם לפיד RSS שלנו | השאר תגובה

התגיות של הפוסט:

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.